Neden Yüzüyorum

Neden Yüzüyorum


Yazar : - Tarih : 28/11/2017


Her zaman "neden basketbol oynamıyorsun ?" sorusu ile karşılaştım. Bu soruyu soran herkes için basketbol parlak bir tercihti, oysa yüzme benim hayatım.


Hareketli bir çocukmuşum. henüz 23 aylıkken kreşe başlamışım. O yaz açılan yüzme kursuna beni de yazdırmışlar. Daha ilk gün havuzun kenarına gelir gelmez öğretmenimin elinden kurtulup 1.5 metrelik suya dalmışım. O gün epey insanı korkutmuşum tabi. Haliyle ben de korkmuşum ki, başımı suya sokmam ve denizde yüzmem epey zaman aldı. Yüzme kurslarına devam ederken, piyano, tiyatro, binicilik gibi kurslara da gittim. Hepsinin ayrı bir keyfi vardı fakat beni özüme döndüren, kendim olduğumu hissettiğim yerdi havuz. Elbette her antrenmana koşarak gitmedim. Kapının önünden döndüğüm zamanlar oldu, o zamanlarda annemle eve geri döner, antrenmanın bitiş saatine kadar, konuşmak dahi yasak olmak üzere otururduk, ancak antreman bitiş saati ile oyuncaklarımla oynayabilir, yemek yiyebilirdim. Yüzmeyi ben seçmiştim, ya antrenman saatinde antrenman yapacaktım, ya hiçbir şey. Çocuksanız vazgeçmek istediğiniz zamanlar olabiliyor, tekrar geri dönmenin zorluğunu henüz bilmediğiniz için. Bedensel ve zihinsel gelişimime katkıda bulunsun diye başlatıldığım yüzme kendimi bulduğum bir aktivite idi. Fakat 5.sınıfa geldiğimde zor bir karar verilmesi gerekiyordu, SBS sınavları nedeni ile okula ağırlık vermem gerekiyordu, oysa ben yüzmek istiyordum, antrenman saatleri dershaneye gitmeme engeldi. O zaman büyük bir karar almam gerekti ve yüzmeyi seçtim. Okul yaşantım boyunca tek bir gün dershaneye gitmedim. Evet radikal bir karardı fakat doğruluğunu yıllar ispat etti. Üniversiteyi ilk girdiğim yıl kendime göre iyi bir puan alarak kazandım.

Yüzme ile kendimi ifade edebildiğim için yüzüyorum. Yüzerek, milletim, ülkem, şehrim adına başarılar kazanacağıma inanıyorum. Yüzerek, Türk Bayrağı'nı layık olduğu göklerde dalgalandırabileceğime inanıyorum. Yüzerek, Türk'ün her alanda güçlü ve başarılı olduğunu dünyaya göstermek istiyorum. Yüzerek, peşimden gelecek kardeşlerime bir yol açmak, okul nedeni ile spordan vazgeçmelerini gerektirmeyecek imkanlara kavuşmalarını istiyorum. Yüzerek, şehrime daha nice başarıların elde edileceği tesisler kazandırmak istiyorum. Benim en büyük başarım yüzme branşında daha nice dünya rekortmenlerinin yetişmeleri olacak. Bunun imkansız olmadığını görmek bir çok kardeşime umut olacaktır. 

 


Bana Ulaşın